A Kalite kaplangözü dizimiz. Dizimizde ortalama 48 adet doğaltaş boncuk bulunmaktadır ve dizi uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir.

Doğal taşlar içerisinde en çok bilinip kullanılan taşlardan biridir. Kuvars grubundan olan bu taş genelde sarı, kahverengi ve altın sarımsı çizgilere sahiptir. Camsı, yanar döner ve ipeğimsi bir görünümü bulunmaktadır. Genellikle takı ve tesbihlerde kullanılmaktadır. Kaplan gözünün fiyatı taşınızın kalitesine göre değiştiği için benzer iki ürün arasında fiyat farkları olabilmektedir.

Araştırmalara göre kaplan gözü antik kültürlerde çeşitli faydaları ve görsel güzelliği için sıkça kullanılan bir taş olarak karşımıza çıkmaktadır. Antik Roma’da askerlerin zırh ve miğferlerinde süsleme ve düşmanın dikkatini dağıtma işlevi gören kaplan gözü, Mısır’da ise dış cephe süslemelerinde ve muska niyetine sıkça kullanılmıştır. 

İçerdiği mineraller: demir, oksijen, silisyum, sodyum hidroksit

Çıkarıldığı Yerler: Güney Afrika, Avustralya, Burma, Hindistan, A.B.D, Brezilya

Kaplangözü Taşı Faydaları:

1. Kullanan kişiye pozitif enerji verir, negatif enerjiden arındırır.

2. Halk arasında büyü ve nazarın olumsuzluklarından koruduğuna inanılmaktadır.

3. Güç ve cesaret taşı olarak da bilinen kaplan gözünün özellikle özgürlük ve bağımsızlık hislerini artırıcı bir özelliği bulunmaktadır.

4. Ağrı durumunda olumlu etkileri olduğu bilinen kaplan gözü özellikle strese bağlı baş ağrılarının giderilmesinde rol oynamaktadır.

5. Sindirim sistemi sorunları olan insanların bu taşı özellikle kullanmaları tavsiye edilmektedir.

6. Kan dolaşımın düzenlenmesi ve kanın temizlenmesinde olumlu etkileri gözlenmiştir. Ayrıca kalp sağlığına faydaları bilinmektedir.

7. Astım hastalıklarına iyi geldiği düşünülmektedir.

8. Alkol ve sigara kullananların bağımlılıklarını bırakmaları sürecinde irade kuvveti verdiği bilinmektedir.

Taşın Bakım ve Temizliği:

Doğal taşları satın aldığınızda kullanmadan evvel temizlemeniz önerilmektedir. Zira taşınız size ulaşana kadar birçok insanın teması sebebiyle onların enerjilerine maruz kalmıştır. 

Kaplan gözünü de diğer taşlar gibi akan suda bekletmek veya bir gün süreyle toprağa gömmek temizlenmesini sağlayacaktır. Kullanımınız süresince belirli aralıklarla bu temizliği yapmanız taşınızdan alacağınız verimi artıracak ve enerjisini tazelemesini sağlayacaktır. 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır