Bitmeden Yetiş

   

              Kuvarsları Görmek İçin Tıklayın           Piramitleri Görmek İçin Tıklayın  

   


 • Akik Taşı Anahtar Kolye
  %15
  109.00 TL92.65 TL
 • Akik Taşı Kolye
  %15
  109.00 TL92.65 TL
 • Akik Taşı Kolye
  %15
  109.00 TL92.65 TL
 • Siyah Akik Taşı Kolye
  %15
  79.00 TL67.15 TL
 • Siyah Akik Taşı Kolye
  %15
  79.00 TL67.15 TL
 • Akik Taşı Kolye
  %15
  79.00 TL67.15 TL
 • Hint Akik Taşı Kolye
  %15
  239.00 TL203.15 TL
 • Kırmızı Akik Taşı Kolye
  %15
  299.00 TL254.15 TL
 • Siyah Akik Taşı Kolye
  %15
  229.90 TL195.42 TL
 • Akik Taşı Kolye 

  Akik, yüzyıllardır kuyumculukta kullanılan güzel bir taştır. Mikroskobik kuvars kristallerinden oluşan bir tür kalsedon mineralidir. Akik tipik olarak volkanik kayalarda rastlanır ve beyaz, siyah, mavi, yeşil, mor, pembe ve sarı tonları dahil olmak üzere çeşitli renklerde gelir. Bu taşın popüler bir kullanımı, çarpıcı mücevher parçaları olabilen akik taşından kolyelerin yapılmasıdır.

  Akik taşı kolyeler birkaç nedenden dolayı popülerdir. Birincisi, çok güzeller ve geniş bir renk ve desen yelpazesine sahipler. Bu da kişisel tarzınıza uyan bir kolye bulmanızı kolaylaştırıyor. Ek olarak, akik taşının duygusal istikrarı teşvik etme, konsantrasyonu artırma ve sakinlik ve huzur duygusu sağlama gibi iyileştirici özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır.

  Akik taşı kolye satın alırken taşın rengini ve desenini göz önünde bulundurmak önemlidir. Akik taşları düz renkleri vardır, ancak bantlı da olabilirler. Yani farklı renklerde çizgileri veya desenleri vardır. Hatta bazı akik taşları, onları türünün tek örneği yapan benzersiz desenlere veya tasarımlara sahiptir.

  Akik kolye seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir kaç önemli faktör vardır. Beraberinde gelen kolye zincirinin veya kordonunun türüdür. Bazı akik taşı kolyeler basit bir kordonla gelirken, bazılarında farklı uzunluklara ayarlanabilen metal zincirleri vardır. Hatta bazı kolyeler, onları daha da benzersiz kılan ek tılsımlar veya başka taşlar içermesidir.

  Akik taşı kolye takarken, uzun süre dayanmasını sağlamak için ona uygun şekilde bakım yapmak önemlidir.  Nispeten akik sert bir taştır, ancak yine de aşındırıcı malzemelerle temas ederse çizilme olasılığı yüksektir veya zarar görür. Akik taşı kolyeyi temizlemek için yumuşak bir bez ve hafif sabun ve su kullanın. Taşa zarar verebileceklerinden sert kimyasallar veya aşındırıcı temizleyiciler kullanmaktan kaçının.

  Akik Taşı Kolye Takmanın Faydaları

  Hem estetik hem de metafiziksel olmak üzere çeşitli faydalar sağlayabilir. Akik taşı kolye takmanın potansiyel faydalarından bazıları şunlardır:

  Akik Taşı Kolye: Duygusal istikrar

  Bu taşın duygular üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip olduğuna, onları dengelemeye yardımcı olduğudur. Akik taşı kolye takmak, stres ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olur. Bununla birlikte iç huzur ve sakinlik duygusu sağladığı gözlemlenmiştir.

  Akik Taşı Kolye: Konsantrasyonu Geliştirilmesine Destek olur

  Akiğin zihinsel işlevi geliştirdiğine ve konsantrasyonu geliştirdiğine inanılıyor. Akik taşı kolye takmak odaklanmayı ve üretkenliği artırmaya yardımcı olur. Bunun yanında keskin ve uyanık kalması gereken öğrenciler veya profesyoneller için harika bir seçim haline getirir.

  Fiziksel şifa:

  Akik taşının duygusal ve zihinsel faydalarının yanı sıra fiziksel şifa özelliklerine de sahip olduğu düşüncesidir. İyi dolaşımı teşvik ettiği, sindirimi iyileştirdiği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenir. Bir akik taşı kolye takmak, genel sağlık ve esenliği desteklemeye yardımcı olur.

  Koruma:

  Akik taşının negatif enerji ve zararlı etkilere karşı koruma sağladığına düşünülmektedir. Bir akik taşı kolye takmak, topraklanmış ve merkezde kalmanıza yardımcı olarak, olumsuzluktan kurtulmanıza ve olumlu hisleri teşvik etmenize yardımcı olur.

  Güzellik:

  Akik taşı kolye takmanın en belirgin faydalarından biri elbette doğal güzelliğidir. Her bir kolyeyi benzersiz ve çarpıcı kılan çok çeşitli renk ve desenlere sahiptir. Akik kolye takmak, herhangi bir kıyafete doğal bir güzellik katar.

  Genel olarak, bir akik taşı kolye takmak hem beden hem de zihin için çeşitli faydalar sağlayabilir. Konsantrasyonunuzu geliştirmek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek veya sadece koleksiyonunuza güzel bir mücevher parçası eklemek istiyorsanız, akik kolye tam ihtiyacınız olan şey olabilir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır