Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Pandül Nedir Nasıl Kullanılır - Dünya Doğal Taş

Pandül Nedir Nasıl Kullanılır - Dünya Doğal Taş

Pandül Nedir?

Bir sarkaç pandül, tipik olarak bir ipe, zincire veya kordona bağlıdır. Ayrıca bir taş veya kristal gibi küçük, ağırlıklı bir nesneden yapılmış bir araçtır. Sarkacı bir elinizde tutarsınız, basit evet veya hayır soruları sorarsınız ve sarkaç belli bir şekilde sallanarak bir cevap verir.

Sarkaç Pandül Ne İçin Kullanılır?

En basit haliyle, soruları yanıtlamak veya karar vermeye yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. Sarkaçlar ayrıca şunlar için de kullanılmıştır:

İyileştirme amaçları ve alerjileri belirleme.

Bir odadaki olumsuzlukları temizlemek ve dağıtmak için.

Kayıp nesneleri veya evcil hayvanları bulmanıza yardımcı olmak için.

Sarkaç Pandül Tarihi

Sarkaçlar yeni çağın modası bir şey değil; insanlar 17. yüzyıldan beri (kristal) doğal taş pandül sallıyorlar. Galileo Galilei, 1602’de bunu resmi olarak inceleyen ve rapor eden ilk kişiydi. Leonardo Da Vinci’den Isaac Newton’a. Sarkaçlar uzun zamandır zamanın ritmini koruyor. (16. yüzyıldan beri

 

çalışmak) ve halen pratiği yapılıyor. Sarkaçların Antik Roma ve Mısır’da da kullanıldığına dair tahminler var.

Sarkaç Pandül Tam Olarak Nedir?

Bir sarkaç genellikle bir ipin, zincirin ucundaki bir kristal veya değerli taştır. Kristal olması gerekmiyor ama simetrik ve ağırlıklı bir şeye ihtiyacınız olacak. Halihazırda güçlü bir frekansı olan ve derin bir maneviyata sahip olan doğal taşlar, sarkaç olarak kullanılımalıdır. Rehberlik sunan doğal taş pandül sarkaçlar kullandığı hareketler nedeniyle sarkaç olarak adlandırılır, yani cevaba göre farklı yönlerde sallanır.

SARKAÇ NASIL ÇALIŞIR?

Peki sarkacın gerçekten hareket etmesine ne sebep oluyor? Kime sorduğunuza bağlı. Bazıları bilinçaltımızın devreye girdiğine ve sarkacı ince bir şekilde belirli bir yöne hareket ettirdiğine inandılar. Tabii ki, daha teknik bir cevap yerçekimi olacaktır.

Sarkaç pandül kehaneti tam olarak nasıl çalışır? Başlangıç olarak, kendi sezginize dokunmasıdır. Bazen cevabı içimizin derinliklerinde saklı tutuyoruz. Kendi gerçeğimize ulaşmak için karışmış zihnimizi aşmak zor oluyor. Bu akıllı küçük araçlar, beyninizin sağ ve sol işaretlerini birleştirir. Bununla birlikte (zıt güçler yerine) birlikte uyum içinde çalışmalarını sağlar. Ayrıca dengeli bir çözüme ulaşmanıza yardımcı olur. Sarkaçlar, içinizden gelen sese ulaşmanız için kestirme bir yoldur. Sarkaçlar ruh rehberleriniz, koruyucu melekleriniz ve dünyadaki diğer görünmeyen enerji güçleriyle bağlantı kurar.

Pandüle sorulacak sorular

Peki sarkaçınıza (pandül) ne tür sorular sormalısınız? Evet ve hayır soruları en iyisidir çünkü bunlar sarkacın cevaplayabileceği tek sorulardır. Ayrıca herhangi bir sorunu, sorguyu veya kararı evet ve hayır biçimine dönüştürebilirsiniz. Sorunuzla ilgili çok net olmalısınız ve bu soruyu dikkatli bir şekilde hissetmek için zaman ayırmalısınız. Unutmayın, sarkaç sizin kendi enerjinize bağlanır ve enerjiniz sürekli değişip sabitlenebildiğinden, bir gün alacağınız yanıt ertesi gün çok farklı olur. Bu, cevabın kararsız veya yanlış olduğu anlamına gelmez, cevapları toplayarak, bilebiliriz.

Pandül Nasıl Kullanılır?

Kendinizi ve sarkaç pandülünüzü konumlandırın.

İdeal olarak, dik oturun ve her iki ayağınızı da yere düz basın. Sarkacı başparmağınız ve işaret parmağınız arasında kavrayın – veya isterseniz, parmaklarınızla sarkacın ağırlık taşı arasında birkaç santim boşluk bıraktığınız sürece zinciri boyunca herhangi bir yeri kavrayabilirsiniz. Bileğinizi hafifçe bükün, ön kolunuzu (elinizi değil) bir masanın kenarı veya bir sandalyenin kolu gibi sağlam bir şeyin üzerinde sabitleyin. Sarkaç pandül sallansın. Hareketsiz durmaya çalışın, ancak eliniz biraz titrerse endişelenmeyin. Bu sonucu etkilemeyecek.

Sakinleştiğinde, (yüksek sesle veya kafanızın içinden) size “evet” demesini isteyin . Bir şekilde veya daireler çizerek sallanmalıdır. Ardından, size “hayır” göstermesini isteyin, farklı bir yönde sallanmalıdır. İsterseniz, yanıtı test etmek için doğru ya da yanlış yanıtla “benim adım _” gibi açıklayıcı sorular da sorabilirsiniz, ancak genellikle bunun gerekli olmadığını düşünüyoruz. Açıktır ki, cevaplanmasını istediğiniz ve daha sonra sarkaça sormaya devam ettiğiniz tüm sorular, evet/hayır cevapları olasılığı ile formüle edilmelidir. Bazı insanlar biraz daha nüans için “belki” seçenek eklemeyi sever, sizde çalışıp çalışmadığını görülmelidir. En net yanıtı almak için sakin kalmanız ve sarkacın size verdiği yanıta gerçekten açık olmanız önemlidir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır