Alt Kategoriler

Detaylı Filtre

Select Size
Select Stone
Stock Status

  Gem Stone Beads


 • 6 MM Facet Ruby Stone Series A
  %10
  89.42 Dolar80.48 Dolar
 • 8 MM Labradorite Stone Series AA
  %10
  40.22 Dolar36.20 Dolar
 • 8 MM Morganite Stone Series A
  %10
  34.47 Dolar31.03 Dolar
 • 10 MM Larimar Stone Array
  %10
  38.31 Dolar34.48 Dolar
 • 8 MM Green Lepidolite Stone Array
  8 MM Green Lepidolite Stone Array
  %10
  30.64 Dolar27.58 Dolar
 • 8 MM Sapphire Stone String
  8 MM Sapphire Stone String
  %10
  92.62 Dolar83.36 Dolar
 • 6 MM Sapphire Stone String
  6 MM Sapphire Stone String
  %10
  49.49 Dolar44.54 Dolar
 • Sıralı Doğal Taş Diziler , Doğal Taş Boncuklar

  Dizi doğal taşlar diğer adıyla  gerçek doğal taş boncuklar kategorimizde, 33 ila 40 cm arası misina ya da ipe bağlı olarak olumlu enerji, şifa kaynağı ve evrenin pozitif enerjisini üzerine taşıyacak doğal taşlar uygun fiyat etiketi ile satışa çıkartılmıştır. Dizi taşlar takı ve mücevher tasarımcılarının takı tasarımında en çok kullandıkları yarı değerli taşlardır. Evde hobi olarak sıralı dizi taşlarla ilgilenen ev hanımları ve diğer kişiler dizi taşları genelde doğal taş boncuk olarak arar. Boncuk kelimesi genelde toplumda plastik, cam olarak bilinse de sitemizdeki doğal taş boncuklar kesim, faset ve tamburlama gibi yöntemlerle şekil verilip doğal ve gerçek taşlardan yapılmıştır. Maalesef piyasada başta malakit, havlit ve turkuaz olmak üzere çok fazla yapay taş doğalmış gibi satılmaktadır. Bu nedenle dizi taş satın alırken satan firmanın geçmişi ve taşın fiyatına dikkat etmenizi öneririz. Örneğin malakit taşı asla 20 TL 30 TL gibi fiyatlara satılmaz. Her bir taşın kendisine ait kokusu, muhteşem rengi, ilham veren özelliği nedeniyle özel bir yere sahip dizi doğal taşlar kategorisi, 60’tan fazla farklı taştan oluşmaktadır. Bunlardan popüler olanları:  Akik taşı, Amozanit taşı, Azurit taşı, Obsidyen taşı, Onix taşı, Kaplangözü, Ametrin taşı, Azurit taşı, Sedef taşı, Sodalit taşı, Ametist taşıdır.

  İthalatçı firma fiyat avantajıyla piyasaya göre oldukça uygun ve AA kalite taşları sitemizde bulabilirsiniz. Ücretsiz kargo, farklı ürünlerde indirim ve hepsinde hemen kargo imkanı siz değerli müşterilerimizi bekliyor. Ürünlerimiz Asya’dan, Afrika’dan ve Amerika kıtası gibi dünyanın bir çok yerinden alınıp işlenerek ve özel kesim ve yöntemler ile dizi taş olarak şekil almaktadır. Tüm doğal taşlar tamburlama yöntemi ile şekillendirilir. Bu sayede taşın enerjisi kesilmeden, yontulmadan aynı yerinde kalır.

  Muhteşem özellikleri bulunan insanlık tarihi boyunca yararlarına başvurulmuş ve insanların ilgisini çekmiş taşlar dizi doğal taşlar, damla, oval ve yuvarlak şekillerde takı tasarımcıların takılarına hayat vermiştir. Bir çok mücevher tasarımcısı kesim ve tamburlanarak şekil verilmiş taşlar yerine amorf diye adlandırılan şekilsiz daha çok ham taş şeklindeki dizileri kullanır. Şekilsiz ham taş diziler daha doğal bir görünüme sahiptir. Özellikle şekilsiz dizi taşlar kolye ucu tasarımında ve küpe tasarımında çok kullanılırlar. Tek tek, özenle misinaya ya da ipe geçirilen dizi doğal taşlar, milimetre (mm) cinsinden boyut olarak; 2 mm, 3 mm, 4 mm, 6 mm, 8mm ve 10 mm olarak yer almıştır. Saflığın, merhametin, sevginin, şansın sembolü… Saymakla bitmeyecek özelliklere sahip dizi doğal taşlar boncuk şeklinde alıcılarını bekliyor. Bilmeyenler için dizi doğal taşlar listesi ve özelliklerine yakından bakalım.

  Bereketin Sembolü: Akik Taşı

  Bereketin, şansın, ticaretin sembolü olarak bilinen adeta bulunmaz bir nimet olan Akik taşı Türkiye’de agat taşı olarak da bilinir. Ne şifası ne özelliği saymakla bitecek dizi doğal taş kategorimizin en değerlisi olan akik taşı küre, yuvarlak, oval ve damla gibi değişik şekillerde sıralanmış olarak satılmaktadır. 33 ila 40 cm arasındaki bir tesbih ya da misina ipinde taşın boyutuna göre taş adeti yer alır. 6 mm bir akik taşı yaklaşık 60 adet misinaya ya da ipe geçirilir. 10 mm de ise; 38 ya da 40 arasında akik taşı bulunur. Cebinizde, elinizde taşıyabileceğiniz karizmatik rengi ile pozitif enerjiyi bünyenizde yakalayacaksınız.

  Ruhsal Güç: Azurit Taşı

  Dizi doğal taşlar kategorisinde ruha en iyi gelen, adeta ruh taşı olarak da bilinen Azurit taşı ruhun sıkıntılarını gidermektedir. Bireyin kendisini iyi hissetmesini sağlayan bu doğal taş, misina ya da ipe bağlı olarak evinize kadar gelmektedir. Asil bir maviliğe sahip, bakır türünden olan, iletkeni olağanüstü doğal taş, vücuttaki tüm negatif enerjiyi evrenden gelen pozitif enerjiye dönüştürür. Evde, iş yerinde, cebinizde ya da bileğinizde taşıyabileceğiniz şaşırtıcı faydalara sahip bir taştır.

  Saflığın Sembolü: Obsidyen Taşı

  Kendisinde bulunduran kişiye doğal bir saflık aşılayan, astrologlar ve evren bilimciler tarafından etkisi kanıtlanmış, huzurlu bir yaşamın sembolü olan halk arasında depresyon ilacı diye de nitelendirilen bir taş. Yuvarlak, oval ve opal şeklinde misinaya ya da ipe dizerek uygun fiyat etiketiyle kategorimizde yer alıyor. Akıl ve mantığı çalıştıran ve çoğu ünlü isim tarafından terapi niteliğinde kullanılan Obsidyen taşı dizi doğal taşlar kategorisinde popüler görüntülenen ve çok satılandır.

  Işıldayan Taş: İnci

  Özellikle beyaz rengi ile bilinen, denizlerin elması olarak nitelendirilen inci taşı, güç, çalışma ve azmin taşı olarak da bilinir. Sıkıntıya düşen kişide sıkıntıların gitmesine yardımcı olduğuna inanılan taş; yuvarlak, opal ve damla şeklinde alıcıya ulaştırılmaktadır. Ortalama 30 ila 200 lira arasında değişen fiyatı, dayanıklı bir ipe sahip olması ve kolye ya da bileklik olarak kullanılması inci taşının özelliklerindendir. Boyunda kullanıldığında sezgi gücünü verdiği evren bilimcileri tarafından belirtilmiştir. Minik olan ama muhteşem özellikleri bulunan inci taşı adeta şifa kaynağıdır. 6 mm ve 10 mm arasında değişen boyutu bulunan doğal taşın parlak bir rengi bulunur.

   Zihnin Gücü: Yeşim Taşı

  Adeta zihni hareketlendiren, zihindeki yorgunları arındıran taş olarak bilinen Yeşim taşı, Amerika ve Asya kıtasından getirilmiş olup tamburlama ve rondela yöntemiyle kesilerek müşteriye ulaştırılmaktadır. Boyut olarak 8 mm ila 17 mm arasında değişen yemyeşil doğal taş, dikdörtgen, kare ve yuvarlak kesim olarak bulunmaktadır. Fiyat etiketi olarak dizi taşlar kategorisinde 43 ila 388 lira arasında değişmektedir. Taşı taşıyan kişiye akıl, cesaret ve adalet duygusu katar.

  Pozitif Güç: Ametist Taşı

  Ametist taşı o kadar güçlüdür ki cebinizde taşımanız ya da iş yerinizde bir yere koymanız etraftaki tüm negatif etkenleri kıracaktır. 4 mm ile başlayan ve 13 mm kadar giden Ametist taşı, faset ve rondela kesim ile öne çıkmaktadır. 31 ila 249 lira arasında değişen uygun fiyatlı doğal taşlar, alerjiden negatif enerjiye kadar birçok çareye vesile olmaktadır. Morumsu ve siyah rengi bulunan Ametist taşı pozitif gücün temsilidir. Yurt dışında ithal edilen ürün özel işlemeler sonucu misina ya da ipe dizilmektedir. Ortalama 40 cm uzunluğundaki taşları evinize koyabilir ya da aparat takarak kolye şeklinde kullanabilirsiniz.

  Türkiye nin en geniş doğal taş. bijuteri ve gümüş ürün çeşitliğine sahip firması olan Dünya Doğal Taş ayrıca Türkiye’nin en büyük doğal taş sektöründe ithalatçı rolündedir.

  Çoğu şifa kaynağı olan ve her burca göre özel olarak doğada yer alan doğal taşlar bunlarla sınırlı kalmıyor. Her taşın kendisine ait özellikleri, rengi, saflığı, her bir taşın bir anlamı olması doğanın bize verdiği en güzel hediye! Dizi doğal taşlar sıralamasında doğal taş koleksiyonu yapmaya hazır mısınız?

My Shopping Cart