Sitrin Taşı Rolex Doğal Taş Bileklik 20 CM uzunluğunda olup elastik iplidir.

Taşların Yaklaşık Ölçüsü; 14X5 MM

Sitrin Taşı Özellikleri

Sitrin taşı kuvars grubu taşların sarı tonlardaki üyesidir. Taşa bu rengini veren ise içeriğindeki demirdir. Bu taş adını yunanca limon anlamına gelen citron kelimesinden almıştır ve limonlu kuvars olarak da bilinmektedir. Genellikle içinde donmuş su barındıran sitrin, kırıldığında bu su sıva hale gelmektedir. Sitrin yarı saydam, oldukça sert ve güçlü bir taştır. Sert olması taşın işlenmesini oldukça zor hale getirmektedir. 

Sitrin taşı Tüccar Taşı olarak da bilinir ve kendisini taşıyana bereket getirdiğine inanılmaktadır. Bu inanç doğrultusunda halk arasında kasalarda bulundurulması da yaygın bir gelenektir. Ayrıca sitrinin antik dönemde, yılan sokmalarında zehirlenmemek için koruyucu olarak taşındığı bilinmektedir. Sitrinin geçmişte kullanıldığı başka bir alansa ametistle birlikte yağmur dualarında kullanılmasıdır. 

Sitrin Taşı Faydaları:

1. Sitrinin tene temas ederek taşındığı takdirde kişiye neşe ve mutluluk verdiği düşünülmektedir.

2. Radyasyon önleyici taşlardan biri olduğu bilinmektedir.

3. Taşın başarı getirdiğine inanılmaktadır. 

4. Sitrin de tıpkı ametist gibi negatif enerjiden korunmaya yardımcıdır. Ancak ametistten farklı olarak bu negatif enerjiyi bünyesinde saklamaz ve bu sayede doğal taşlara yapılan temizlik işlemine diğer taşlar kadar ihtiyaç duymaz.

5. Bağımlılıklardan kurtulmak isteyenler için faydalıdır.

6. Günlük hayatın streslerinden ve gerginliklerden koruma özelliği bulunmaktadır.

7. Sitrinin özgüven problemi olan kişilere olumlu etkileri gözlenmiştir. 

8. Antioksidan özelliği sayesinde zehirli maddelerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

9. Sindirim ve dolaşım sistemleri için faydalı olduğu bilinmektedir.

10.  Kadınların menopoz dönemlerinde çektikleri sıkıntıları minimize ettiği gözlemlenmiştir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
ÜRÜN ADI

Sitrin Taşı Rolex Doğal Taş Bileklik

BOY (Ortalama)cm 20 CM
TAŞIN KESİM ŞEKLİ  
CİNSİYET Unisex
ÜRÜN KODU 300421
BARKOD

39945500027546

 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır