Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Obsidyen Taşı Faydaları Özellikleri

Obsidyen Taşı Faydaları Özellikleri

Obsidyen nedir?

Obsidyen, doğal olarak oluşan volkanik camdır . Felsik lavın hızlı soğumasından gelir. Obsidiyen doğal olarak siyah renklidir ve camsı bir dokuya ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Gökkuşağı, kar tanesi, altın ve maun dahil olmak üzere birçok Obsidiyen tonu vardır. Obsidiyen sert ve kırılgandır. Obsidyenin anlamı güvenlik ve topraklamadır.

Koruyucu Obsidyen Taşı

Obsidiyen'in negatif enerjiye karşı bir kalkan görevi görür ve sizi bu iyi yaşamda topraklamak için güçlü bir çapadır. Bazıları gözlerini daha parlak taşlara çevirse de Obsidiyen güzel bir taştır. Biraz daha yakından bakın ve yatıştırıcı Kar Tanesi Obsidiyen'in sütlü lekelerini veya Altın Obsidiyen'in muhteşem parıltısını görebilirsiniz. Obsidiyen kendisini sayısız şekilde sunar. Ama ister gece renginin kadife dokunuşunun gökkuşağı tonunu seçin, tüm Obsidyen taşları sizi tekrar ayağa kaldırmaya hazır olan o yoğun şifa hissini paylaşır.

Obsidyen taşı, volkanik lavların dünyevi ve bilimsel bir şekilde cam gibi sertleşmesine neden olan hızlı bir şekilde soğumasıyla oluşur. Zamanın başlangıcından beri var olmuştur ve MÖ 100'den beri Mayalar tarafından ticarette kullanılmaktadır.

Obsidyen taşı, Yunanistan'ın masmavi kıyıları ve balıkçı kulübelerinden İzlanda'nın buz ve ateşine ve Meksika'nın efsanevi ormanları ve kayıp şehirlerine kadar dünyanın her yerinde bulunabilir. Mayalar ve Aztekler tarafından sevilen Obsidiyen, mücevherden ev eşyalarına ve hatta silahlara kadar birçok şekilde kullanıldı. Ok uçları ve kesici aletler yapmak için kullanıldı ve en parlak döneminde altından daha değerliydi. Ancak Obsidiyen'in cazibesi, temel faydaları ötesine geçti. Şamanlar, şifacılar ve taş devri ruhçuları tarafından da imrenildi. 

Keskin kenarları, gerçeğin beyaz ışığını ortaya çıkarmak için karanlığın delinebileceğinin bir simgesiydi. Cilalı yüzeyi, geleceğe kristal berraklığında bakmak için bir aynayı andırıyordu ve volkanik kökleri, kullanıldığında ruhu titretebilecek bir ham enerji kuyusu hakkında konuşuluyordu.

Farklı Obsidyen Türleri Ve Faydaları

Obsidyen taşının pek çok farklı türü vardır ve hepsi kendi tonlarında giyinmiş olarak gelir. İşte en çok sevdiğiniz taşı seçmenize yardımcı olacak farklı Obsidiyen türleri.

siyah obsidyen

Kara Obsidiyen gece kadar karanlıktır ve gerçeği bulmak için koruma, topraklama, derin şifa ve sahtelik dokusunu yırtmak isteyenler için güçlü bir araçtır.

Gökkuşağı Obsidyen

Gökkuşağı Obsidiyen, yüzeyin altında dans eden parlak renkleri ile rüya gibi şiirsel bir taştır. Yağda dönen renkler gibi, bu taş da kullanıcıyı topraklamak ve merkezlemek için kullanılır. Ayrıca kök çakrayı kontrol altında tutmak için kullanılır.

Kar tanesi obsidyen

Dans eden beyaz desenlerin karanlık yüzeyin altında yüzdüğü Kar Tanesi Obsidyen Taşı ile bir merak dalgası gelir.  Bu, kalıpları değiştirmenize yardımcı olma yeteneği ile bilinen bir taştır ve yıpranmış sinirleri yumuşatmak için her türlü yatıştırıcı titreşimle birlikte gelir.

Maun Obsidyen

Maun Obsidiyen, dalgalanan zengin renk şeması, şiddetli koruyucu güçleri ile bilinir. Mahogany Obsiduen, savunmasız bir an yaşayan herkes için tüm saldırıların savuşturulmasını sağlar.

Altın obsidyen 

Altın Obsidyen Taşının parıltısı dikkat çekicidir. Sihirbaz Taşı olarak da bilinen Altın Obsidiyen, üçüncü gözünüzü etkinleştirmeye yardımcı olacak ve daha yüksek yaşama bir adım atabilmeniz için olumsuzluklara ışık tutacaktır.

Obsidyen İyileştirici Özellikleri

Faydaları ve İyileştirici özellikleri bakımından zengin olan Obsidiyen'in altından çok daha değerli olduğunun düşünülmesinin bir nedeni var. Bu taş tamamen büyümeyi teşvik etmekle, sizi korumakla ve bu dünyada kendimizi nasıl güvende hissettiğimizin özü olan o kök çakrayla bağlantı kurmakla ilgilidir. Obsidiyen sadece zihninizi ayarlamakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel ve ruhsal bedeninizi de tamamen hizada tutmak için çalışır.

Fiziksel İyileştirme Özellikleri

Son derece koruyucu bir taş olan Obsidian, tüm vücudunuzu harekete hazır tutmaya her zaman hazırdır ve bu, her santimin detoks yapmasına yardımcı olmak anlamına gelir. Başlangıç olarak, Obsidyen, dolaşımınızı tam ve sağlıklı akışta tutmak söz konusu olduğunda mükemmeldir. Obsidiyen ayrıca sindirim sorunları yaşayanlar için son derece yararlı olabilir ve safra kesesi sorunları olanlar için harikadır. Aslında, Obsidyen Taşı sadece sizin tam sağlığınıza kavuşmanızı istiyor. Kalbinizin tam, yüksek sesle ve sağlıklı atmasını sağlayan bir kristal ve vücudunuzun gençleşebilmesi ve taze, genç ve ateşle dolu olabilmesi için derin doku iyileşmesini çağıran bir kristaldir.

Zihinsel ve Duygusal İyileştirici Özellikler

Koruyucu ve derinlemesine iyileşmenize yardımcı olmak için mükemmel bir şekilde hazırlanmış olan Obsidyen Taşı, olumsuz duygular ve negatif enerji söz konusu olduğunda sizi net tutmasıyla bilinir, Obsidian koruma pelerinini omuzlarınıza atmak için çalışacak ve ne olursa olsun - umutsuzluk çukuruna sürüklenmemenizi sağlayacak. Kendinizi güvende hissetmenize gerçekten yardımcı olan bir eşlikçi taştır.

Gece olmadan gündüz olmaz, karanlık olmadan ışık olmaz. Obsidian'ın size hizmet etmek için girdiği yer burasıdır. Gerçeği arayan bir taştır ve sizi yanlışta yürümeye teşvik etmekten çok, kendinizin tüm farklı açılarıyla yüzleşmenin yollarını bulmakla ilgilidir, böylece nihayet adım atma zamanı geldiğinde tam, hazır ve yenilmez olursunuz.

Kısacası, Obsidian size bilinmeyeni keşfetmeniz, gerçekte kim olduğunuzu kucaklamanız ve eski travmaları çözmeniz ve artık size hizmet etmeyen her şeye tutunmayı bırakmanız için ihtiyacınız olan tüm cesareti verir.

Zodyak Doğum Taşı

Obsidian, Akrepler için harika bir muskadır. Akrepler ateşli, tutkulu ve yoğun olma eğilimindedir. Yeraltı ve savaş tanrıları AKA olan Plüton ve Mars tarafından yönetilen bir işarettir. Akrep'in yoğun enerjisi avantajlı olsa da, tüm bu duygularla yanıp tutuşurken korunmak da önemlidir. Obsidian'ın günü kurtarmak için girdiği yer burasıdır. Obsidiyen de yoğundur, ancak aynı zamanda daha derin görmenize yardımcı olmak için ayna benzeri niteliklerini kullanan bir taştır. Hayatınıza büyük şifa getirecek önemli  işini yapmak için o karanlık derinliklere inerken bile topraklanmanıza yardımcı olur. Siyah Obsidian'ı çok yoğun bulanlar için, daha yumuşak bir yaklaşım için Benekli Obsidian, Altın Parlaklığı  Obsidian ve hatta Obsidian'ın  (Apache Tears) Apaçi Göz Yaşları stiline de dönebilirsiniz.

Yay burcu, Obsidyen Taşına uyan bir başka işarettir. Doğum taşı olarak Obsidiyen ve genellikle maceracı ve dürüst Yay burcu, cennette yapılmış bir eşleşmedir. Güçlerinde birbirlerini güzelce tamamlarlar. Siyah Obsidiyen koruyucu görevi görür.

Obsidyen kullanmak

Kar Tanesi Obsidyen Bilekliğimize  göz atın

Cebinizde saklanmış, sunağınızı süslemiş veya bileğinize asılmış veya başka bir  Obsidyen değerli taş takı biçiminde olsun, bu hayatınızda ihtiyacınız olan en önemli şifa kristallerinden biridir. Bu gölge işini yapmayı taahhüt etmek, korunmak ve gerçeği söyleme ve iyileştirmeye evet demek isteyenler için, Obsidiyen dünyanızın bir köşesini işgal etmelidir. Obsidiyen'in karanlık ve rüya gibi doğasını dünyanıza getirmenin tüm yolları burada.

Ev ofisi 

Obsidiyen, evinizi dengelemek ve alanı korumak için muhteşem bir taştır. Bu volkanik zengin taş, toprak, ateş, su ve hatta havanın tüm elementlerinin buluşma noktası olduğundan, Obsidiyen kristali doğanın dizginsiz ve en yüksek güç noktasındadır. Obsidiyen'in bu kadar güçlü topraklama titreşimlerinin olmasının nedeni budur. Kalenizi korumak istiyorsanız, Obsidyen'ı kapıya yakın bir yere koymalısınız, böylece dünyanıza giren herkes yarı gerçeklerini ve aldatmacalarını kapıda bıraksın. Saf bir kalple ve yanılsama olmadan girebilirler - hepsi sizin ve sevdikleriniz için Obsidiyenlerin koruyucu planının bir parçası. 

Bu gölge işini bilinçaltında yapmak istiyorsanız, Obsidiyen'i yaratıcı sanat alanınıza ve hatta ofisinize de yerleştirebilirsiniz. Temel özellikler, güçlü kalmanıza ve kendinize bağlı kalmanıza yardımcı olacak, evet bir kadın olmamanızı ve yapmak istemediğiniz bir dizi şeye kaydolmamanızı veya istemediğiniz fazla işi üstlenmemenizi sağlayacak kapasiteye sahip. Temel olarak, Siyah Obsidiyen taşı veya herhangi bir Obsidian parçası kullandığınızda, her zaman arkanızda olduğundan emin olabilirsiniz. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır