Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Lal Taşı Faydaları Özellikleri

Lal Taşı  Faydaları Özellikleri

Lal Taşı Faydaları Özellikleri

Garnet, eski Çekoslovakya'da Tunç Çağı'na kadar ve Mısır'da beş bin yıldan fazla bir süre önce kullanıldı. MÖ 2100 civarında Sümer'de ve MÖ 1000 ile 2000 arasında İsveç'te kullanıldılar. Eski Yunan ve Roma uygarlıklarında da popülerdi. Talmud'a göre, Nuh'un gemisindeki tek ışık büyük bir (Garnet) Lal taşı tarafından sağlanıyordu. Orta Çağ boyunca Avrupa'da Garnet gerçeği, inancı ve sabitliği arttırmak ve melankoliyi gidermek için kullanıldı. 

Hayatınıza enerji veren ve hayatınızı bir koruma kalkanıyla saran ateşli bir taş Garnet'tir Lal Taşı. Rahipler çok eski zamanlardan beri askerlere lal taşı tavsiye ediyorlardı çünkü bu yarı saydam taşı takmanın sizi yaralara karşı koruyup iyileştirebileceğine dair yaygın bir inanıştı.

Lal taşı, hayatınız üzerinde panoramik bir etkisi olabilecek taşlardan biri olduğu için. Bu, hayatınızın neredeyse her yönü üzerinde olumlu bir etki yaratabileceği ve çok geniş bir enerji ihtiyacı ufku ile başa çıkabileceği anlamına gelir. Mars, kırmızı granat taşını yöneten gezegendir.

 

(Garnet) Lal taşı veya halk arasında nar taşı olarak adlandırılan (GRANATUM latincede nar anlamına gelir), astroloji dünyasının en güzel ve gösterişli taşlarından biri olmasının yanı sıra safir taşı takmanın faydaları gibi sayısız faydaları vardır. Lal taşı takmanın size sağlayabileceği faydaların listesi.

1. Lal Taşı (Garnet), tıbbi iyileştirme özellikleri söz konusu olduğunda harika bir değerli taştır . Bir lal taşı, sağlığınızın birçok yönünü sürdürülebilir bir şekilde iyileştirmenize yardımcı olabilir. Lal taşının dikkat çekici etkisi vücudun kardiyovasküler sistemi üzerinde gözlemlenebilir. Lal taşı vücudun tüm kan dolaşımını düzenler . Dolaşım bozukluğunu gidermede yardımcıdır. Bir lal taşı ile temas halindeyken kanama olasılığı esasen azalır. Sadece bunlar değil, lal taşları kanınızı potansiyel olarak zararlı serbest radikallerden detoksifiye etmeye yardımcı olur.  Lal Taşının bir diğer faydası Demir eksikliğinden muzdarip insanlar Lal taşından son derece yararlanmıştır. Hemoglobin sayınız normalden düşükse, o zaman bile bir lal taşı denemelisiniz. Lal taşı, özellikle kan zehirlenmesini veya daha doğrusu zehirin yayılmasını engellemede etkili olmuştur. Ayrıca vücudu yaralanmalara, iltihaplanmalara ve enfeksiyonlara karşı korumaya yardımcı olurlar. Kullanıcının hem zihinsel hem de fiziksel sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

2. Astrolojik faydalar söz konusu olduğunda, Lal taşı (garnetin) koruma ile ilişkilendirilen değerli taş olduğunu bilmek çok önemlidir . lal taşların pozitif enerjisi, kişinin çevresinde onları yaklaşan tüm aksiliklerden korumak için bir kutsal alan yaratır. Lal taşların çoğunlukla gezginlere reçete edilmesinin özel nedeni budur çünkü çok sık evden dışarı çıkarlar ve maksimum korumaya ihtiyaç duyarlar.

3. Lal taşı ayrıca ilişkilerde aşk, romantizm ve tutku ateşini yakar . Romantik ilişkilerinizi istikrara kavuşturmak istiyorsanız veya hayatınızdaki eksik aşk şansından muzdaripseniz, lal taşı sizin için mükemmel bir taştır.

4. Refah ayrıca lal taşı ile yakından ilişkilidir ve bu nedenle, son zamanlarda ticari girişimlerinizi yürütmeyenleriniz için, iş istasyonunuza veya nakit birikimlerinizin bir lal yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. İşinizdeki başarıya enerji vermek için olumlu hisleri etkilemede çok yardımcı olur. Lal taşları ayrıca tüm girişimcilere büyük bir destek sağlayabilir. Bu nedenle, iş yerinizde güçlü bir inisiyasyona ihtiyacınız varsa, bir lal taşı deneyebilirsiniz.

5.Lal taşı, hayata canlılık ve kendiliğindenlik getirmek için iyi bir şans tılsımı gibidir. Güven eksikliği veya düşük saygıdan muzdarip olanlar için çok yardımcı olur. Bir lal taşı ruhunuzda mutluluğu aydınlatabilir ve gerçekten de son derece şanslı bir taştır.

6.Lal taşı kolayca bulunur   bu nedenle, insanların çoğu bir garnet alabilir. Fiyatlar, kalite ve özelliklere bağlı olarak büyük ölçüde değişse de. Kova ve Oğlak burcunun doğum taşıdır . Lal taşıın en iyi sonuçları Ocak ayında alınır. Lal taşını kolyeler, bileklikler veya yüzükler şeklinde takabilirsiniz. Şu anda Güney Hindistan ve Avustralya en büyük Lal taşı (Garnet) üreticileridir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır