Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Labradorit Taşı Faydaları

Labradorit Taşı Faydaları

Labradorit anlamı

Labradorit, kütleler halinde kristalleşen bir plajiyoklaz feldispat mineralidir. Bu mineral ilk olarak Kanada'daki Labrador Yarımadası yakınlarındaki Paul Adası'nda keşfedildi. Kökeninden dolayı "labradoresans" dediğimiz bir niteliğe sahiptir, yani yanardöner bir etkiye sahiptir. Labradoresans, taşa giren ışığın taş içindeki ikiz bir yüzeye çarpması ve ondan yansıması ile oluşan harika bir görsel efekttir. Labradorit farklı açılardan bakıldığında çok çeşitli güzel renkler ortaya çıkarır.

 

Labradoritin Faydaları Nelerdir?

1. Labradorit, Üçüncü Göz ve Taç Çakra ile bağlantılıdır ve yüksek benliğimizle, bilinçaltı zihnimizle bağlantı kurmamızı sağlar.

2. Kadınlarda, ağrılı veya ağır dönemleri yatıştırmada veya rahatsız edici adet öncesi semptomları yatıştırmada harikadır. Labradorit taşı Ağrı, şişkinlik veya kramp yaşıyorsanız, midenize Labradorit taşı temas ettirmek sizi biraz rahatlatabilir.

3. İltihaplanma içeren birçok durumla da ilişkilidir artrit, romatizma ve gutun neden olduğu rahatsızlıklarda bir miktar rahatlama sağlayabilir. 

4.  Meditasyon seanslarında yardımcı olmak için sıklıkla kullanılır. Labradorit taşı bir diğer faydası, aşırı aktif bir zihni ve yoğun düşünceleri sakinleştirmede de etkilidir. Zihnin esas olana odaklanmasına yardımcı olurken yeni fikirlerin oluşmasınaı sağlayarak hayal gücünü harekete geçirebilir.

5. Uykusuzluk çekenler için Labradorit taşına  sahip olmak daha kolay uykuya dalmayı, daha iyi uyumaya ve derin uyumaya yardımcı olur.

Büyük miktarda labradorit taşınız varsa, bunları evinizin etrafındaki sosyal alanlarda bulundurmak harika bir fikirdir. Bunun nedeni, Labradorit taşının arındırıcı özelliklere sahip olduğuna ve bulunduğu bölgedeki olumsuz titreşimleri nötralize etmeye yardımcı olabileceğine inanılmasıdır. Oturma odası veya mutfak gibi alanlarda tutmak, diğer insanların getirdiği hiçbir negatif enerjinin huzurlu enerjinizi etkilemesine izin vermez. Ayrıca taş çok güzel renk ve desenlere sahip olduğu için dekorunuza hoş bir katkı sağlar.

 

 

Çakralar: Taç (3. Göz), Boğaz

Zodyak: Terazi, Yengeç, Aslan

Astronomide zodyak, ekliptiğin her iki yanında 9° uzanan, Ay'ın ve ana gezegenlerin yörüngelerini kapsayan bir kuşağı ifade eder. Ekliptik üzerinde merkezlenen gökyüzü koordinat merkezinin bir özelliğidir, ekinoks noktasının doğusunda derece cinsinden ölçülen gök boylamının ölçülen değeridir.

Önemli Not

Biz doktor değiliz ve tıbbi tavsiye veremiyoruz. İyileştirici kristaller, tıbbi tedavi, teşhis veya muayenenin yerine değil, diğer tedavilerin tamamlayıcısı olarak kullanılmalıdır. Tıbbi tavsiye için lütfen lisanslı bir sağlık uzmanına danışın.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır