Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Kristal Kuvars Taşı Faydaları

Kristal Kuvars Taşı Faydaları

KRİSTAL KUVARS

Kristal Kuvars Taşı Dengeleme yeteneği nedeniyle kuvars, kişinin çevresini uyumlu hale getirmek ve stabilize etmek için mükemmeldir ve romantik ilişkilerde yardımcı olur. İyileştirici enerjiyi arttırdığı söylenir ve özellikle kronik yorgunluk, artrit, kemik yaralanmaları, depresyon, diyabet, fibromiyalji ve bağırsak sorunları için yardımcı olduğu düşünülür. Ayrıca zihinsel ve fiziksel enerjiyi, dayanıklılığı ve fiziksel gücü geliştirdiğine inanılmaktadır. Kuvars, maneviyatı ve bilgeliği arttırır. Düşünce süreçlerini ve duyguları netleştirdiği için ilham ve yaratıcılığı artırabilir. Ayrıca konsantrasyon, çalışma ve öğrendiklerini akılda tutma konusunda da yardımcı olabilir.

Kuvars kristali, şifalı bir taş olarak değer verilen bir güç taşıdır. Mineral krallığının en güçlü şifa taşı olarak bilinir. Birçok kullanımı nedeniyle "Evrensel Kristal" olarak adlandırılmıştır ve tezahür ettirme, iyileştirme, meditasyon için faydalıdır.

Victoria Beckham onları defilelerinde ve kuliste kullanıyor. Miranda Kerr onları meditasyon-yoga odasına yerleştiriyor. Katy Perry geceleri elinde bir taneyle uyuyor.

Kristal kuvars taşı 1500'lerin sonlarına kadar birçok bilim adamı bu taşın fosilleşmiş buz olduğunu düşünüyordu. Kuvars kristali, aslında silikon ve oksijenden oluşan, Dünya kıtasal kabuğunda en bol bulunan minerallerden biri olan bir mineraldir.

Kaydedilen en eski zamanlarda insanlar kuvarsın büyülü güçlerine inanıyorlardı. Antik Roma, Mısır ve Yunan uygarlıkları kuvars kristallerini güçlü tılsımlar olarak kullandılar. Kuvars kelimesinin Almanca "quarz" kelimesinden geldiği ve kristal kelimesinin Yunanca buz anlamına gelen "krystallos" kelimesinden geldiği düşünülmektedir. 

Diğer Kuvars Çeşitleri

Ametist, ametrin, aventurin, Kedinin gözü, kalsedon, sitrin, Yeşil Kuvars / Prasiolit, Jasper, Gül kuvartzı, Rutilasyonlu Kuvars, Dumanlı Kuvars, Çilek kuvars, Turmalin Kuvars.

Kuvars Taşının Bazı Faydaları

1. Enerji Şifa Aura Dikkat DağınıklığıKristal Kuvars Faydalı olduğu Belkide en güçlü alanı dikkat dağıtıcı şeyleri filtre etmesidir, negatif enerjiyi temizler, sevgiyi çeker ve bolluğu artırır. Negatif enerjiden koruma sağlar ve pozitif özellikleri artırır. Bu kristal "usta şifacı" olarak bilinir  ve gezegendeki en güçlü şifa veren değerli taşlardan biridir. Enerjiyi emer, depolar, serbest bırakır ve düzenler. Bu fiziksel, zihinsel ve duygusal düzeyde yapılır. Kuvars, durgun enerjiyi hizalarken ve blokajını kaldırırken auranızı dengeler ve canlandırır.

2. Hafıza Konsantrasyon Yaratıcılık Fiziksel Enerji - Kuvars zihinsel berraklığı ve odaklanmayı geliştirir, konsantrasyona yardımcı olur, hafızayı hatırlamayı teşvik eder. Meditasyon yaparken Kristal Kuvars takılırsa dikkat dağıtıcıları ve zihin konuşmalarını filtreler. Kuvars, zihni ve kalbi daha yüksek bir rehberliğe açar ve psişik yetenekleri büyük ölçüde geliştirir. Aydınlanma yoluyla bilinci yükseltir, yaratıcı vizyon oluşturur ve fiziksel enerjiyi geliştirir. Crystal Quartz, her koşulda kullanılabilen usta bir şifacıdır.

3. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için bir Kristal Kuvars Taşının faydasını düşünün. Bu değerli taşın fiziksel iyileştirici özellikleri, herhangi bir hastalığa karşı direncinizi artırır. Vücuda denge sağlar ve bağışıklık sistemini uyarır. Tüm çakraları hizalar ve uyumlu hale getirir.

4. İnsanlar ve İlişkiler Bir parça takı taktığınızda çevrenizdeki insanlarla daha sıkı ve daha yakın bir bağ bekleyin.  Kristal Kuvars Taşı görünen güzelliği, sahibinin güzellik ve zarafetin tüm potansiyelini açığa çıkarmasına izin verir. Sonuç olarak, insanlar size olumlu bakacaktır.

5. İkili İlişkiler Eşler İlişkileriniz açısından, bir tılsım olarak Kristal Kuvars Taşına sahip olmanın ayrılık risklerini azalttığına inanılıyor. Bu değerli taşın ihtişamı ve kristal berraklığındaki görünümü, çiftler arasındaki bağı besleyerek ilişkiyi başka hiçbir şeye benzemeyen şekilde besler.

 

Bazı Türleri ve Faydaları  

Pembe Kuvars Sevgi, Rahatlık, Barış, Kendine Değer, Merhamet, Affetme, İlişkiler.

Sütlü Kuvars - Duygusal Cesaret, Saflık, Dürüstlük, İşbirliği, İletişim, Nezaket, Anlayış.

Dumanlı KuvarsKoruma, Güçlendirme, Odaklanma, Dönüşüm, Meditasyon, Şifa.

Çilek KuvarsAşk, Ruh Eşleri, Kalp Çakrası, Barış, Uyum, Denge, Şükür.

Kristal Kuvars Taşı Burçları

 • Boğa Kristal Kuvars
 • İkizler Kristal Kuvars
 • Yengeç Kristal Kuvars
 • Aslan Kristal Kuvars
 • Başak Kristal Kuvars
 • Terazi Pembe Kuvars Kristal Kuvars
 • Akrep Dumanlı Kuvars
 • Yay Kristal Kuvars Dumanlı Kuvars
 • Oğlak Kristal Kuvars Dumanlı Kuvars
 • Kova Kristal Kuvars 
 • Balık Kristal Kuvars 

Temizlik ve Bakımı

 1. Kuvars yüzeyinde toz ve kırıntı birikmesinden kaçının.
 2. Tozları yumuşak, ıslak bir mikrofiber bez veya el-bezi ile hemen silin.
 3. Kuvars yüzeyini kurulamak için ikinci bir kuru mikrofiber bez veya el-bezi kullanın.

Kuvars Taşını Çamaşır Suyu İle Temizliye bilirmiyiz?

Kuvars'ı bozabilecekleri için sert temizleme solüsyonlarından her zaman kaçınılmalıdır. Bunun yerine ilk etapta su mikrofiber bez veya el-bezi İle temizlenmelidir. Daha derin temizlik için Kristal kuvars İçin yapılmış solüsyonlar kullanın.

Pembe Kuvars Taşı Faydaları Özellikleri Geniş Makelemizide Okuyabilirsiniz

Okumak İçin Resme Tıklayın

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır