Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Kehribar Taşının Faydaları

Kehribar Taşının Faydaları

Huyu ve yaradılışı olumlu etkiler. İçinde hapsettiği güneş bizi neşelendirir ve iyimserlik verir. Bundan dolayı özellikle depresyona yatkın kişilere önerilir.

Kendine güveni artırarak, hedeflere ulaşmamızı sağlar. Sıcak ve hayli yumuşak bir taş olarak, bize esneklik ve içten­lik verir. Uysallık ve parlak bir karakter sağlar. Yaratıcı ki­şiliklerin taşıdır.

Kehribar, cilt yüzeyindeki gözeneklerden vücuda girebilen ve düzenli takıldığında vücudu besleyen birçok eser element içeren doğal olarak oluşan bir cevherdir.

Uzun süreli kullanım için uygundur: Yetişkinler için kehribar bileklik takmak vücudu besleme avantajına sahiptir. Kehribar uzun süre tene temas halinde, içerdiği çok sayıda mineral ve eser elementleri yavaş yavaş vücut tarafından emilebilir.

Romantizm, Aşk, Arınma, Temizlik, Şifa, Enerji, Sevinç, Sabrı geliştirir vücuttan negatif enerji çeker.

Kehribar Taşının faydası, beden, zihin için güçlü bir şifacı ve temizleyicidir. Aynı zamanda çevreyi de temizler. Kehribar taşı, sinir sistemini beynin sağ ve sol kısımlarını dengelemeye yardımcı olur. Acıyı ve negatif enerjiyi emerek stresi hafifletmeye yardımcı olur. Kehribar depresyonu gidermeye, zekayı uyarmaya ve kendine güveni ve yaratıcılığı kendini ifade etmeyi destekler. Karar vermeyi, kendiliğindenliği teşvik eder ve bilgelik, denge ve sabır getir.

Baltık kehribar ağrı ve iltihabı hafifletir

Kehribarın Özellikleri. Baltık Kehribarı başlı başına bir ağrı kesici değildir; süksinik asit, amberde bulunan ve ağrının giderilmesine yardımcı olabileceği analjezik özelliklere sahip aktif bileşiktir.

Baltık kehribarı yaklaşık %3-8 süksinik asit içerir ve çağdaş tıpta yıllardır araştırılmaktadır. En yüksek süksinik asit konsantrasyonu, taşın en dış tabakası olan amber korteksinde bulunur.

Baltık kehribarı kullandığınızda, reçineden gelen eser miktardaki yağlar, vücut sıcaklığınıza ısınırken cildiniz tarafından emilir. Bu, kehribarın asidinin kan dolaşımınıza girmesine izin vererek maksimum terapötik fayda sağlar.

TARİHÇE: MÖ 8.000'e kadar uzanan Taş Devri mezarlarında, kehribardan oyulmuş spiral desenler, boncuklar bulunmuştur. Süsleme için kullanılan ilk malzemelerden biridir.

Dünyadaki kehribarın çoğu, kuzey Avrupa'nın Baltık Denizi bölgesinden geliyor. Bazı jeologlar, süksinik asitte yüksek olduğu için Baltık kehribarını saf kehribar olarak görürler.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır