Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Kaplangözü Taşı ve Faydaları

Kaplangözü Taşı ve Faydaları

Doğal taşlar içerisinde en çok bilinip kullanılan taşlardan biridir. Kuvars grubundan olan bu taş genelde sarı, kahverengi ve altın sarımsı çizgilere sahiptir. Camsı, yanar döner ve ipeğimsi bir görünümü bulunmaktadır. Genellikle takı ve tesbihlerde kullanılmaktadır. Kaplan gözünün fiyatı taşınızın kalitesine göre değiştiği için benzer iki ürün arasında fiyat farkları olabilmektedir.

Araştırmalara göre kaplan gözü antik kültürlerde çeşitli faydaları ve görsel güzelliği için sıkça kullanılan bir taş olarak karşımıza çıkmaktadır. Antik Roma’da askerlerin zırh ve miğferlerinde süsleme ve düşmanın dikkatini dağıtma işlevi gören kaplan gözü, Mısır’da ise dış cephe süslemelerinde ve muska niyetine sıkça kullanılmıştır. 

İçerdiği mineraller: demir, oksijen, silisyum, sodyum hidroksit

Çıkarıldığı Yerler: Güney Afrika, Avustralya, Burma, Hindistan, A.B.D, Brezilya

Kaplangözü Taşı Faydaları:

1. Kullanan kişiye pozitif enerji verir, negatif enerjiden arındırır.

2. Halk arasında büyü ve nazarın olumsuzluklarından koruduğuna inanılmaktadır.

3. Güç ve cesaret taşı olarak da bilinen kaplan gözünün özellikle özgürlük ve bağımsızlık hislerini artırıcı bir özelliği bulunmaktadır.

4. Ağrı durumunda olumlu etkileri olduğu bilinen kaplan gözü özellikle strese bağlı baş ağrılarının giderilmesinde rol oynamaktadır.

5. Sindirim sistemi sorunları olan insanların bu taşı özellikle kullanmaları tavsiye edilmektedir.

6. Kan dolaşımın düzenlenmesi ve kanın temizlenmesinde olumlu etkileri gözlenmiştir. Ayrıca kalp sağlığına faydaları bilinmektedir.

7. Astım hastalıklarına iyi geldiği düşünülmektedir.

8. Alkol ve sigara kullananların bağımlılıklarını bırakmaları sürecinde irade kuvveti verdiği bilinmektedir.

Taşın Bakım ve Temizliği:

Doğal taşları satın aldığınızda kullanmadan evvel temizlemeniz önerilmektedir. Zira taşınız size ulaşana kadar birçok insanın teması sebebiyle onların enerjilerine maruz kalmıştır. 

Kaplan gözünü de diğer taşlar gibi akan suda bekletmek veya bir gün süreyle toprağa gömmek temizlenmesini sağlayacaktır. Kullanımınız süresince belirli aralıklarla bu temizliği yapmanız taşınızdan alacağınız verimi artıracak ve enerjisini tazelemesini sağlayacaktır. 

Sertifikalı Kehribar Ürünlerimize Baktınız mı? Sayfaya Gitmek İçin Resme Tıklayın

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır