Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Kan Taşı Faydaları Özellikleri

Kan Taşı Faydaları Özellikleri

Kantaşı Nedir?

Kantaşı , belirgin kırmızı noktalara sahip koyu yeşil opak bir kalsedon kuvars formudur. Yeşil renk, klorit parçacıklarının veya dahil edilmiş hornblend iğnelerinin varlığından kaynaklanırken, kırmızı noktalar demir oksitten kaynaklanır. Renk biraz değişkendir ve bazı kan taşı örneklerinde çok az kırmızı nokta vardır veya hiç yoktur.

Kantaşı aynı zamanda Yunanca helio ve tropos kelimelerinden türeyen ve güneşe doğru dönmek anlamına gelen heliotrope adıyla da bilinir. Kan taşı adı, açıkça, kırmızı damlacıkların kana benzer görünümünden gelmektedir.

Hristiyanlar kan taşına özel bir önem verdiler. Hristiyan efsanesine göre, İsa Mesih çarmıha gerildiğinde, damlayan kan ayaklarının altındaki yeşili lekeledi ve bu kan taşının kökeniydi. Kan taşı, kırbaçlanma ve şehitliği temsil eden heykellerde yaygın olarak kullanıldı ve bir zamanlar 'şehit taşı' olarak biliniyordu.

Kan taşı ile ilgili bazı gemolojik mitler de vardır. Mücevher ticaretinde, kan jasper terimi bazen kan taşını belirtmek için kullanılır. Görünüşe göre saygın birçok kaynak, kan taşını bir yeşil jasper biçimi veya kırmızı jasper olarak tanımlar. Ancak Schumann'ın Dünyanın Değerli Taşları gibi en yetkili kaynaklara göre, kan taşı hiç de jasper değildir.

Kan taşı, Mart ayının orijinal doğum taşıydı ancak yerini akuamarin aldı . Bununla birlikte, kan taşı hala Koç için astrolojik mücevher olarak kabul edilir. En yaygın olarak kabaşonlar ve boncuklar halinde kesilmiş kan taşı bulacaksınız. Ayrıca geleneksel olarak nişan için kullanılmıştır.

En büyük kan taşı yatakları Hindistan'dadır. Kan taşı ayrıca Avustralya, Madagaskar, Brezilya, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunur. Bugün piyasada ince kan taşı örnekleri bulmak zor olabilir. Bazıları, kıtlığın nedeninin, ince toz haline getirilmiş kan taşının Hindistan'da hem ilaç hem de afrodizyak olarak kullanılmasından kaynaklandığına inanıyor.

Adı ve görünümünden dolayı kan taşı birçok folklorun doğmasına neden olmuştur. Bir zamanlar sadece bir dokunuşla kanamaları durdurabileceği, mide ve bağırsak ağrılarını giderebileceği düşünülüyordu. Kanı arındıran organları güçlendirdiği ve dolaşımı iyileştirdiği söyleniyordu.

Kan Taşı Bazı Faydaları

Kan Taşının iyileştirici faydaları özellikleri söz konusu olduğunda birçok inanış vardır. Bazı terapötik yeteneklerine bir göz atalım.

Kan taşı, saldırı, zorbalık, fiziksel yaralanma vb. gibi herhangi bir fiziksel tehdide karşı güvenlik sağladığına inanılmaktadır. Ayrıca her türlü sözlü tacize karşı etkili sözlü koruma sağlar.

Yeni bir mahalleye mi taşındınız? Farklı bir ofise mi transfer oldunuz? Kan taşı sizin için mücevherdir.

Yeni bir ortama uyum sağlamak veya yeni bir ortama ayak uydurmak istiyorsanız, bir Kan Taşı taşıyın. Mücevherin, sahibine zihin varlığı ve uyum sağlama kararlılığı verdiği söylenir. Yeni bir yerde olmanın getirdiği stresten zihni iyileştirir.

Kan taşı ayrıca hem fiziksel hem de zihinsel olarak yorgunluğunu atmak isteyenler için uygun bir mücevherdir. Taş, taşıyıcısının bedenini ve zihnini güçlendiren bir titreşim yayar.

Duygular ve Duygusal İyileşme

Kan Taşı, Başkaları tarafından korkutulan veya terk edilenlere, Her Şeye Gücü Yeten ile olan bağlarını kurmaya yardımcı olur, onlara yalnızlığın yalnızca geçici olduğuna dair güvence verir.

Kan taşı, felaketin sıklıkla değişime yol açtığını vurgular ve ne zaman bu durumlardan taktiksel olarak ayrılmanız gerektiğini ve ne zaman uygun eylemi gerçekleştirip yolda kalabilme riskini önceden fark etmesine yardımcı olur.

Kantaşı, vücudu gevşeterek, şaşkınlığı ortadan kaldırarak ve yaşamdaki seçenekleri geliştirerek değer, güvence ve bağımsızlık duygularını besler. 

Akıl

Göreceli olarak zihin, Kan Taşının iyileştirici özelliklerinden yararlanır.

Değerli taş, zihnin kendisini taşıyıcısının en derin hayallerine açmasını sağlayan güçlü bir pozitif titreşim yayar. Kırmızı çizgileri yaşamın köklerini ifade eder.

Kan taşı olağanüstü iyileştirici özellikleri, sahibinin hayattaki hedeflerine ulaşma konusundaki kararlılığını büyütür. Üzerine işlenmiş canlılık, zihnin düşünce ve fikirlerini genişletmesini sağlar. Bir şeyi düşünmekte veya planlamakta zorlanıyorsanız, Kan taşı çok yardımcı olabilir.

 

(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerini tutmaz. Bu web sitesinde yer alan tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza görünün. veya herhangi bir alternatif tedavi, diyet, takviye veya egzersiz programına başlamadan önce sağlık uzmanına danışın.)

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır