Dünya Doğal Taş
Kütle Doğal Taşlar » Mineraller
  • Ham Sitrin Taşı - KT0080
  • Ham Sitrin Taşı - KT0080
Ham Sitrin Taşı - KT0080

Küçük avuç içi ve cüzdana sığacak doğal tam sitrin taşları. Taşlar ortalama 3 CM civarındadır. Fiyat 1 adet fiyatıdır. Ürün ağırlığı ortalama 10-15 Gramdır.

Adını Yunanca limon anlamına gelen "Citron” kelimesinden alan sitrin taşı, kuvars ailesine ait bir doğal taştır. Kimyasal Formülü SiO2  (Silikon dioksit) olan ve bünyesinde eser oranda da olsa Al, Fe, Ca, Li, Na, Mg mineralleri bulunan sitrin taşı rengini esas olarak demirden almaktadır. Sertlik derecesi 7 olan sitrin taşı, doğada nadir bulunan ve özellikleri bakımından güçlü taşlar olarak nitelendirilen doğal taşlar arasındadır. 
Özellikle mücevher yapımında kullanılan değerli taşlardan biri olan sitrin taşının anavatanı ve en büyük üreticisi Brezilya’dır.  Çıkarıldığı diğer ülkeler ise ABD, İspanya, Rusya, Fransa, Britanya ve Madagaskar’dır. Eskiden ticaretle uğraşan kişilerin, paralarını bereketlendirdiğine inanmaları sebebiyle "Tüccar Taşı" adıyla da anılmaktadır.
 
Bu güçlü taşın, hem mental sağlık üzerinde hem de maddesel olarak bir çok özelliği bulunmaktadır.  Antioksidan özelliği gösteren sitrin taşı, vücutta bulunan zehirli maddelerin atılmasını sağlayarak, cildin nefes almasını sağlamaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğine inanılan bu güçlü taş özellikle kalp, böbrek, akciğer ve karaciğer gibi organların şifalandırılmasında kullanılmaktadır. Bağırsak ve mide sorunlarının çözümünde ise sıkça başvurulan bir taştır. Özellikle boyun bölgesinde taşınması önerilen sitrin taşının, vücuda güç ve canlılık kazandırarak kişiyi hastalıklardan koruduğuna inanılmaktadır. Sindirim ve kan dolaşımını düzenleyen sitrin taşı selüliti tedavisi için de kullanılmaktadır.
Sinir ve kan hücrelerini canlandırırken, iç salgı bezlerinin özellikle de tiroit bezinin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Hormonları dengeleyerek, sıcak basması, aşırı terleme gibi menopoz belirtilerinin azalmasını sağlar. Vücüt dışındaki kullanımlarında ise, cep telefonu, bilgisayar vb. cihazlardan yayılan radyasyonu topladığına ve elektronik eşyalardaki parazitlenme gibi zararlı manyetik etkileri azalltığı düşünülmektedir. Aynı zamanda yılan zehirlerine karşı etkili olduğu kabul edilmektedir.
 
Sitrin taşının mental sağlık üzerinde de bir çok etkisi olduğu düşünülmektedir.  Dönüştürücü etkisi sayesinde aura temizliğinde kullanılan sitrin taşı, ruhsal alemle de  bağlatı kurmayı kolaylaştıran bir taş olarak kabul edilir. Negatif enerjiyi emer, dönüştürür, dağıtır ve topraklar. Duygusal travmaların hafifletilmesinde kişiye yardımcı olur.  Kişinin kötü düşüncelerden, korkulardan arınması ve zihinsel konsantrasyonu sağlaması için önerilen taşlar arasındadır. Duygusal dengeleyici olarak nitelendirilen sitrin taşı, uyku problemleri, fobiler ve panik atak sorunlarından kurtulmanızı sağlar.
 
Kuvars taşı ile beraber kullanıldığında etkisinin arttığına inanılmaktadır.

Solar Plexux Çakra ve Sakral Çakra için önerilen bir taştır.

Özellikle koç, ikizler, aslan, başak, terazi ve akrep burcu insanlarında daha etkilidir.

(Alıntı )

 

Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *
 

- İlgili Ürünler -


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır