Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Doğaltaş Boncuk Nereden bulabilirim?

Doğaltaş Boncuk Nereden bulabilirim?

Evde veya atölyesinde takı, tesbih, kolye tasarlayan kişi ve firmalar başta olmak üzere dönem dönem her insanın merak ettiği bir sorudur bu. Ben nereden boncuk bulabilirim? Boncuk denince tabi akla çok farklı çeşitler geliyor. Başta plastik boncuklar, metal ve cam boncuklar hemen hemen herkesin bildiği çeşitlerdir. Aynı zamanda akrilik boncuk, cam boncuk, dizi kum boncuk, hamur boncuk, kristal boncuk, kum boncuk, miyuki boncuk gibi çeşitlerde bulunur. Bu boncuklar onlarca farklı renge ve boyuta sahiptirler. 

Takı imalatında kullanılan diğer boncuk çeşidi de doğal taş boncuklardır. İngilizce de "stone bead" olarak geçen bu boncuk çeşidiyle harika takılar yapabilirsiniz. Tabii adından anlaşılacağı gibi doğal taş olan bu boncuklar çeşitli kayaç ve doğal taşlardan farklı yöntemlerle işlenerek çeşitli şekiller alırlar.Bu boncuklar genelde bir ip üzerinde dizilidirler. Boncuğun boyutu büyüdükçe dizideki taş adedi azalır. En çok kullanılan doğal taş boncuk boyutu 8 MM'dir. 8 MM'de ortalama 45-48 adet boncuk bulunur. 6 MM boncuk dizide ise 60 adete kadar boncuk vardır. Doğal taş boncukta 1 MM 'den  50 MM'lere kadar farklı boyutlarda bulunabilir. Türkiye'de doğal taş boncuk bulmanın en kolay yolu tahtakale ve mısır çarşısı civarındaki büyük doğal taş firmalarının mağazalarına uğramaktır. İnternette de bulabileceğiniz bu doğal taş boncuklar elbette gerçekliğinden de emin olmanız gerekir. Bu yazıyı kaleme almadan hemen önce yaptığım küçük bir online araştırmada da sitenin birinde malahit boncuğun 20 TL olarak dizi halinde satıldığını gördüm. Maalesef 20 TL'ye gerçek malahit dizi bulmak imkansız gibidir. O yüzden bu sitedeki ürüne kuşkuyla yaklaştım. Tahminim sitedeki ürünün bir sıkma taş boncuk olduğudur. Elbette sıkma havlit, sıkma turkuaz, ceyt gibi doğal olan taşlara çok benzeyen sıkma taş boncuklarda var. Bu sıkma boncuk taşlar 2-10 TL aralığında çok uygun fiyatlara elde edilebiliyor. Bu sıkma taş boncukları da takılarınızda fiyat uygunlukları nedeniyle kullanabilirsiniz. 

Doğal taş boncuk satın alırken güvenebileceğiniz ve gerçek doğal taş boncuk bulabileceğiniz firmalardan biri olarak sizi de Dünya Doğal Taş İstanbul ve İzmir mağazalarına bekleriz. Başta ametist, akik, amazonit, kaplangözü, sitrin, malahit, aytaşı, çeroit, havlit, turkuaz olmak üzere tüm doğal taş çeşitleri firmamızda bulunmaktadır. Sürekli yenilenen ürün yelpazemizi takip etmek isterseniz instagram hesabımıza göz atabilirsiniz.

Sıralı doğal taş boncuk satın almak için tıklayınız.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır