Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Ay Taşı ve Faydaları

Ay Taşı ve Faydaları

Moon stone ve Toprak Ana Taşı olarak da isimlendirilen bu taş, beyaz, yavruağzı ve mavi karışımlı renkte bir kuvars grubu taşıdır. Eski Roma’da ay taşlarını ay ışığının oluşturduğuna inanılmaktaydı. Ay tanrıçası Diana’nın bu taşa sahip olan insanlara sevgi, bilgelik ve zenginlik vereceğine inandıkları için bu taşın günlük hayatlarında büyük önemi bulunmaktaydı. Bilgeliğe giden yolda ay taşının, manevi gelişimi destekleyen ve kişiyi iyi ahlaka yönlendiren bir etkisi olduğuna inanılmaktaydı. Eski çağlardan beri günlük hayata katılmak istenen ay taşı daha çok mücevher olarak kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde mücevherlerde kullanıldığı gibi dekorasyon eşyalarında kullanımı da yaygınlaşmıştır. 

İçinde Bulunan Mineraller: kalsiyum, potasyum, sodyum, silisyum, oksijen

Çıkarıldığı ülkeler: Brezilya, Madagaskar, Burma, Sri Lanka, Almanya, A.B.D, Meksika, Tanzanya, Hindistan

Ay Taşı Faydaları:

1. Ay taşı bilhassa kadınlar için şifa kaynağı kabul edilmektedir. Kadın üreme organlarının sağlıklı kalmasına ve östrojen hormonunun dengede tutulmasına yardımcı olur.

2. Halk arasında doğum sancılarını hafifletip, doğumu kolaylaştırdığına inanılmaktadır. 

3. Menstrual periyotların düzene girmesine yardım ettiği gibi menopoz döneminde de olumlu etkileri bulunmaktadır. 

4. Kendisini taşıyan insana tokluk hissi verdiği ve tiroit bezini etkin hale getirdiği için metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktadır. Bu sayede zayıflamak isteyenlere destek olmaktadır. (Ancak anoreksiya hastalarının kullanması tavsiye edilmemektedir.) 

5. Uykusuzluk çekenlerin uyumasında kolaylık sağladığı bilinmektedir. 

6. Antitoksik bir taştır, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.

7. İletişim becerileri olmayan insanlar üzerinde olumlu etkileri gözlenmiştir. 

8. Negatif enerjilere karşı kalkan görevi görerek kişiyi koruduğu bilinmektedir.

Taşın Bakım ve Temizliği:

Diğer tüm taşlar için önerildiği gibi ay taşını da satın aldığınızda kullanmadan önce temizlemeniz önerilmektedir. Zira size ulaşıncaya kadar taşınız birçok insana temas etmiş ve farklı enerjilere maruz kalmıştır. 

Kendi kullanımınız süresince de belli aralıklarla taşınızı temizlemeniz alacağınız verimi artıracaktır. Ay taşını bir iki saat suda bekletmeniz veya bir gün süreyle toprağa gömmeniz taşınızı temizleyecek, enerjisini tazeleyecektir. Taşınızı yüksek sıcaklıktan ve sıcak sudan korumanız tavsiye edilmektedir. Tüm doğal taşlar gibi ay taşının da kimyasallardan (şampuan, parfüm vb.) uzak tutulması gerektiği unutmamalıdır. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır