Makaleler » Doğal Taşlarla İlgili Bilgiler » Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin'i fiziksel olduğu kadar zihinsel rahatsızlıklar için de şifalı bir taş olarak gören birçok inanç vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik rahatsızlıkları ve hastalıkları tedavi ettiği için “çok amaçlı” bir şifa taşı olarak kabul edilir. Akuamarin, Tarot'un Asılan Adam kartı ile birlikte kullanılır ve insanların yalnızlık ve tefekkür için zaman ayırmak hayattaki aktiviteleri askıya almanın değerini anlamalarına yardımcı olur. Kişinin içsel bir sükunetle daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için, gerginliği yatıştırma yeteneği ile bilinir. Akuamarin, zihni sakinleştirdiği ve yüksek düzlemlerden iletişim almayı kolaylaştırdığı için meditasyon için harika bir taştır. Olumsuz düşünceleri temizlemek, yüksek bir bilinç durumunu ve ruhsal farkındalığı harekete geçirir, ve insanlığa tarafsız hizmeti teşvik eder. Taşla çalışmak, kişinin genel esenlik duygusunu geliştirir. Bazıları, ertelemenin bir rahatsızlık olduğu insanları tedavi etmek için akuamarin'in kullanıldığını öne sürüyor. Ayrıca kişinin cesarete erişimini artırır. Süreç boyunca kişiyi desteklerken, yoğun fiziksel ve duygusal boşalma zamanlarında motivasyonu ve rahatlığı teşvik eder.

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarine büyük hayranlık duyuyor ve değer veriyorlardı. Mutluluğun ve sonsuz gençliğin sembolüydü. Hıristiyanlık döneminde akuamarin “denizi ve havayı taklit ettiği için’’ ve Havari Aziz Thomas deniz yoluyla Hindistan'a bile uzun yolculuklar yaptığı” için Havari Aziz Thomas ile özdeşleştirilmiştir.

Akuamarin Mart ayının doğum taşıdır. Akuamarin'in deniz suyu rengi, bu değerli taşa adını vermiştir, çünkü “akuamarin” adı, deniz suyu için Latince kelimesinden türetilmiştir. "Akuamarin" terimi, görünüşe göre, Anselmus de Boodt'un 1609'da yayınlanan Gemmarum et Lapidum Historiia'sında önemli bir gemolojik çalışmasında kullanılmıştır. Akuamarin, antik soyun değerli bir mücevheridir. 19. yüzyılda taşın deniz yeşili çeşitleri en popüler olanıydı, ancak günümüzde rengi ne kadar maviyse taş o kadar değerlidir. 1910'da, şimdiye kadarki en büyük akuamarin 110 milyon kilodan fazla ağırlığında Brezilya'da bulundu . Daha sonra daha küçük taşlara bölünerek 200.000 karat elde edildi.

William Langland'ın 1377 tarihli “The Vision Concerning Piers and the Plowman”ı, akuamarin'den zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu panzehir, Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O zamanlar kraliyet ailesi arasında çok sayıda zehirlenme olduğundan, mücevher sadece bu amaç için popülerdi. Diğer değerli taşlarda olduğu gibi taşı toz haline getirmek gerekli değildi. Taşı bir kolye veya yüzük olarak takmak da aynı derecede etkiliydi. Antik Romalılar, akuamarin'in mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını iyileştirmede faydalı olacağına inanıyorlardı.

Akuamarinin Bazı Faydaları

1. Hormonal Dengesizliği Tedavide Yardımcı Olur - Orijinal Akuamarin Taşı tiroid bezi, epifiz bezi, hipofiz bezi vb. vücuttaki hormonal dengesizliği dengelemeye yardımcı olur. Sağlığı gençleştirmek için  Doğal Beruj Taşı  muhteşem sağlık yararları sunar. Vücudun çeşitli endokrin bezlerinin mükemmel homeostazının korunmasına yardımcı olur. Akuamarin takmak ayrıca size daha iyi bir bağışıklık sistemi ve gelişmiş endokrin sağlığı sağlar. 

2. Harika İletişimci ve Hitap etme - Muhteşem Akuamarin Taşı'nı takan kişi daha özgüvenli bir birey olmasına yardımcı olur. Kişi birbirleriyle iletişim kurarken daha açık hale gelir. Bu mücevheri takan kişi, herhangi bir yaşam sorunuyla yüzleşmenin yanı sıra çok sayıda insan önünde sunum yapmak veya sahne önünde konuşmak için kendine yeterli güveni geliştirir.  

3. Boğaz Enfeksiyonuyla Savaşır - Doğal bir Akuamarin Taşı'nın bir diğer faydası, boğaz enfeksiyonuna karşı savaşmaya yardımcı olması böylece lenf düğümlerinde bademcik iltihabı ve ağrıyı gidermede yardımcı olur. Boğaz Çakrası ile uyumlu olduğu için bu yarı değerli taş aynı zamanda boğaz enfeksiyonlarını, şişmiş bezleri ve tiroid sorunlarına destek olur. Şarkıcıların bu taşı yanlarında taşıması veya muhtemelen maksimum fayda sağlamak için doğrudan cildinize değecek şekilde takması gerektiğidir ve güvenlidir.

4. Karar Verme Gücünü ArtırırCesaret ve güven gezegeni olduğu söylenen Satürn gezegeni tarafından yönetilen Akuamarin, kullanıcının karar verme becerilerini geliştirmek için derinden güvenilirdir. Bu nedenle, liderlik nitelikleri arayan ve örneğin siyaset, yargı, medya, halkla ilişkiler vb. gibi kitle etkileşiminin büyük ölçüde söz konusu olduğu profesyoneller için şiddetle tavsiye edilir.

5. Ruh Sağlığı - Astrolojik faydalarının yanı sıra, Doğal Akuamarin taşı zihinsel sağlığınız için faydalı olma eğilimindedir. Bu mücevherin doğaüstü iyileştirici özellikleri, zihinsel rahatsızlıklardan kurtulmanızı sağlar. Kişinin zihinsel seviyelerinin dengelenmesine ve böylece depresyon, kaygı, stres, korku vb. her türlü akıl hastalığına yakalanma riskinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Kişi, istenmeyen korkudan kurtulabilir ve bu nedenle, hayatın tüm zorluklarıyla cesurca ve akıllıca yüzleşin.

6. Gerçek Akuamarin Taşı - Denizciler ve gezginler tarafından seyahat etmenin tehlikelerinden kurtulmak için kullanılmıştır. Taşın kişiyi istenmeyen korkulardan ve beklenmedik aksiliklerden koruduğuna inanılırdı. Denizciler, taşın kendilerini aşırı yemekten ve hazımsızlıktan koruduğunu düşündükleri için bu taşı yolculuklarında yanlarında taşımışlardır. Ancak tarihi zamanlarda, taş öncelikle çekici güzelliği ve gösterişli mücevher parçalarındaki güzel renk tonları nedeniyle takıldı. 

7. Akuamarin Taşını Kimler Takmalı? Akuamarin taşı en çok Balık (Meen) ve Terazi (Tula) burçlarının sahiplerine yakışır. Genel olarak Akreplere bu taşı takmamaları tavsiye edilir. Hint Vedik astrolojisi, Oğlak (Makar) ve Kova (Kumbha) güneş işaretlerinin yükselenleri için Beruj veya Akuamarin taşını önerir. Not - Akuamarin taşınızın  yumuşak temiz bir bezle temizlemelisiniz. Çok sıcak su ve sert sabun, kimyasal veya deterjanla temasından kaçının. Ayrıca bu şifalı kristal çok uzun süre güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır