Akik Taşı Hilye i Şerif Kolye (Yemen Zırhı)

Taşların yaklaşık ölçüsü 40X30X9 MM

İpin ortalama uzunluğu 70 CM

Kolyenin ipini istediğiniz uzunlukta ayarlayabilirsiniz.

YEMEN ZIRHI ÖZELLİKLERİ ve FAYDALARI

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in de kullandığı ve bu nedenle manevi bir değeri olan akik taşı bu özelliğinin yanında şifalı bir taştır. Kuvars taş ailesinde bulunan akik taşı içerisinde yer alan birçok mineral ile insan sağlığı için faydalıdır. Yararları bilimsel olarak kanıtlanmış olan akik taşı, dünya üzerinde birçok madende çıkabilir, bu kadar yaygın olan akik taşını ucuz bir taş haline getirirken, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in de bu taştan kullandığı öğrenildiğinde Türk halkı arasında kullanımı arttığı gözlemlenmiştir. Dünyaca ünlü yemen akiğinden yapılan yemen zırhı üzerinde, Peygamber efendimiz dünyadan ahirete göçmeden önce ashabına yazdırmış olduğu Hilye-i Şerif barındırmaktadır.

HİLYE-İ ŞERİF ( ŞEREFLİ GÖRÜNTÜ )

Peygamberimizin boyu ne çok kısa ne de çok uzundu, orta boyluydu. Ne kıvırcık kısa ne düz uzun saçlıydı; kıvırcıkla düz arasında idi. Yuvarlak yüzlü, duru beyaz tenli, iri ve siyah gözlü, uzun kirpikliydi. İri kemikli, geniş omuzluydu. Göğsü ortadan kamına kadar kılsızdı. İki avucu ve tabanları doldundu.

Yürüdüğü zaman, sanki yokuş aşağı iner gibi rahatlıkla ilerlerdi. Sağına ve soluna baktığında bütün vücuduyla dönerdi. İki omuzu arasında “nübüvvet mührü” vardı. Bu onun son peygamber oluşunun nişanesi idi. O, insanların en cömert gönüllüsü, en doğru sözlüsü, en yumuşak huylusu, en arkadaş canlısıydı. Kendilerini ansızın görenler, heybeti karşısında sarsılırlar fakat üstün vasıflarını bilerek sohbetinde bulunanlar ise, O’nu her şeyden çok severlerdi.

HİLYE-İ ŞERİF ve FAZİLETLERİ

Peygamber Efendimiz (s.a.v) dünyadan ahrete göç edecekleri zaman ashab-ı kiram “ Ya Resulallah, senden sonraya kalıp da cemalini görmezsek halimiz nice olur? diye ağlaştılar. Sonra kızı Hz. Fatma boynuna sarılıp “ Ey Babacığım ! Senin cemalini göremeyeceğiz halimiz nice olur ? “ diye ağladı. O zaman Resulullah Efendimiz şu sözleri söyledi: Ey kızım Fatma, ashablarımız geliniz. Size vücudumun cevmini yazdırayım. Beni görmek istediğiniz vakit okuyup yüzünüze sürün, hemen beni görmüş gibi olursunuz.

YAPISAL ÖZELLİKLERİ

Taşların sırrı, şahı "Ölümsüz Taş", "Yemen Taşı" adlarıyla şan bulmuştur. Akik taşı, eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher, bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir yapıya sahiptir. İsmi Sicilya'da bulunan Ancates Nehri'nden almıştır. Agat veya Akik olarak ünlenen taşlar kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karşımı renklerdir. Peygamber Efendimiz (S.A.V) akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır. Akik taşına kimileri "Ateş Taşı" ya da "Gezgin Taşı" derler.

YARARLARI

Taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir.

Uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası vardır.

Akıl ve mantık gücünü geliştirir.

Tansiyonu dengelediğine inanılır.

Özellikle düşük tansiyonu normal seviyelere getirdiğine inanılır.

Nazara karşı koruma sağladığı düşünülmektedir. Zira ilk bakış için dikkat çekici özellik taşır, şifa ALLAH tandır .

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
ÜRÜN ADI

Akik Taşı Hilye i Şerif Kolye (Yemen Zırhı)

ZİNCİR UZUNLUĞU (Ortalama)cm 70 CM
TAŞIN KESİM ŞEKLİ  
CİNSİYET Unisex
ÜRÜN KODU 200356
BARKOD

39945500027886

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır